Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 29.01.2023 10:06

​Një polic humb jetën nga një shpërthim në Zhur të Prizrenit

Prishtinë | 28/01/2020 21:47

Në një shpërthim që ka ndodhur sonte në fshatin Zhur të Prizrenit, ka humbur jetën një pjesëtarë i Policisë së Kosovës dhe lëndime kanë marrë dy policë dhe një qytetar.

Lajmin e ka konfirmuar togeri Shaban Osmanollaj, zyrtar për informim dhe marrëdhënie me publikun në Drejtorinë Rajonale në Prizren.

Ai përmes një komunikate për media, duke mos dhënë sqarime tjera, ka thënë se në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore.

Komunikata e plotë:

Mund të konfirmojmë se sot 28.01.2020 në orët e mbrëmjes gjatë një operacioni policor në fsh. Zhur të Prizrenit, dyshohet se ka ndodhur një shperthim ku si pasoj e këtij shpërthimi ende të pa identifikuar kanë pësuar lëndime tre zyrtar policor dhe një qytetar. Si pasojë e lëndimeve/plagëve të pësuara dyshohet se njëri nga zyrtarët policor të ketë ndërruar jetë. Njësitet policore relevante dhe stafi menaxhues i PK-se kanë dalur në vendin e ngjarjes. Për informacione tjera do t’ju njoftojmë në vijim.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress