Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 05.02.2023 05:20

​"Bridge Film Fest" nga 2654 filma, zgjedhë 37

Mitrovicë | 07/09/2015 10:18

​Festivali Ndërkombëtar i Filmit "Bridge Film Fest" që do të mbahet në qytetin e Mitrovicës nga 16 deri më 22 Shtator, ka bërë përzgjedhjen e filmave që do të shfaqen për publikun në Mitrovicën Jugore dhe atë Veriore.

Përzgjedhja është bërë nga një staf profesional duke i shikuar gjithsejtë2654 filma artistik dhe 264 filma dokumentar për mjedisin. Sipas një komunikatë të organizatorëve të këtij festivali, janë përzgjedhur të shfaqen gjithsejtë 37 filma, 6 filma artistik të metrazhit të gjatë, 26 filma artistik të metrazhit të shkurtër dhe 5 filma dokumentar për mjedisin.

“Festivalin Ndërkombëtar të Filmit "Bridge Film Fest" do e nderoj Marko Caka dhe njëherit do e hap këtë Festival. Paraprakisht, do të mbahet një konferencë për media me Caken, në ambient të hapur afër Urës Kryesore mbi lumin "Ibër" me datë 16 Shtator nga ora 17:00.Njëkohësisht ju njoftojmë që Festivalin do ta nderoj me prezencën e tij edhe Ambasadori i Ambasadës Norvegjeze, Jan Braathu i cili do të mbaj një fjalim para audiencës. Kurse Festivali do të hapet me filmin "Battalion", film i prodhuar nga kompania e madhe e filmit "Columbia Picture", nga regjisori i njohur rus Dmitry Meskhiev”, thuhet në komunikatë.

Sipas organizatorëve, për herë të parë në Mitrovicë do të shfaqen filma në mesin e urës kryesore mbi lumin "Ibër" më datë 19 Shtator nga ora 19:30. /Kosovapress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress