Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 08.08.2020 04:35

​Bahtiri: LDK-së nuk ia japim MPB-në, ose shkojmë në zgjedhje

Prishtinë | 05/12/2019 22:58

Kryetar i Mitrovicës dhe anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri ka deklaruar se partia e tij në asnjë mënyrë nuk do t’ia japë Lidhjes Demokratike të Kosovës Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Bahtiri thënë se VV-ja është e gatshme të shkojë sërish në zgjedhje të reja, por nuk do ta lëshojë këtë ministri, pasi sipas tij MPB-ja lidhet me premtimet kryesore të kësaj partie që ka bërë gjatë fushatës zgjedhore për rend dhe ligj.

Ai ka deklaruar për “Epoka e re” se MPB-ja është pika kryesore e ndryshimit të gjendjes në Kosovë.

Ndërkaq sa i përket postit të presidentit, Bahtiri ka thënë se nuk është koha që të diskutohet për këtë çështje.

Ai beson se koalicioni qeverisës në mes të VV-së dhe LDK-së do të arrihet, sepse sipas tij, nuk ka alternativë tjetër.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress