Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 04.07.2022 11:09

  ​Basha: Beteja më jetike për zgjedhje të lira dhe të ndershme

  Prishtinë | 07/02/2020 20:26

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përshëndetur sot deklaratën e Misionit të KE-së në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorin 2019.

  Basha thekson se “Misioni i KE-së ka deklaruar se nuk pati zgjedhje në 30 qershor dhe se pushteti vendor nuk është pluralist”.

  “Përshëndes deklaratën e Misionit të KE që ritheksoi se në 30 qershor nuk pati zgjedhje, se pushteti vendor sot nuk është pluralist, dhe as i qytetarëve”, shprehet ai.

  Po ashtu Basha shton se “beteja më jetike sot është për zgjedhje të lira dhe të ndershme, për t’i kthyer qytetarëve qeverisjen legjitime qendrore dhe vendore”./ATSH/

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress