Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 22.02.2020 10:26

​BE-ja vazhdon sanksionet ndaj Rusisë

Prishtinë | 12/09/2019 19:23

Bashkimi Evropian zgjati sot edhe për gjashtë muaj sanksionet kundër përgjegjësve rusë dhe ukrainas për implikimin e tyre të mundshëm në konfliktin në lindje të Ukrainës.

Ngrirja e të ardhurave dhe ndalimi i udhëtimeve prekin aktualisht 170 persona dhe 44 entitete, mes të cilave sipërmarrje, organizata dhe parti politike.

Këto sanksione kundër Rusisë u imponuan nga BE-ja pasi fluturimi MH17 i kompanisë “Malaysia Airlines” u rrëzua ndërkohë që kalonte në hapësirën ajrore të Ukrainës në korrik 2014, duke shkaktuar vdekjen e 298 personave./ASTH/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress