Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 08:49

​Beqiri reagon ndaj Ramës: Kosova është shtet i pavarur e sovran

Prishtinë | 19/11/2019 19:38

Ish-deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri i ka reaguar kryeministrit të Shqipërisë, Edri Rama, pas publikimit të hartës, ku Kosova shihet si pjesë e Serbisë.

“Për ata që “nuk e dinë”, për Edin e Shqipërisë, Kosova shtet i Pavarur e sovran është shpallur më 17 shkurt 2008, me hartën dhe kufijtë e saj. Nuk habitem me turpin e tij të radhës”, ka shkruar Beqiri në Facebook.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress