Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 12.08.2020 12:01

​Bushati: Qeveria bëri shou duke thënë “u çmend presidenti, letra kishte fakte për tërmetin”

Prishtinë | 05/12/2019 23:47

Analisti Andi Bushati në Open në Top Channel tha se në qoftë se qeveria do të merrte parasysh letrën e Metës, nuk do të kishim kaq shumë viktima.

“Unë shikova debatin e të hënë që u zhvillua me zv-ministrin Shkreli këtu në Open dhe nuk e mora vesh në qoftë se tek pallati i shembur në Thumanë u dha leje për të qëndruar brenda apo jo.

Unë iu ktheva letrës së Metës ku qeshëm të gjithë dhe ku qeveria na bëri shou që na u çmend presidenti. Përtej faktit që aty na parashikohej për një tërmet, letra në brendësi kishte fakte racionale. Aty shkruanin hajde ulemi në një tryezë për të folur a kemi kapacitete për të përballuar situata të tilla”, tha Bushati.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress