Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 24.01.2021 03:46

  ​Clinton për Thaçin: Ishte i ri dhe i mirë me armë - video

  Prishtinë | 11/06/2019 18:20

  Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka kujtuar edhe takimin e parë me presidentin aktual Hashim Thaçi.

  Presidenti Clinton theksoi se ndihej i lumtur që gjendet në Kosovë, duke thënë se SHBA-ja i ka thënë ‘stop’ spastrimit etnik në Kosovë. Ish-presidenti amerikan ka kujtuar edhe vitet e luftës kur ishte takuar me Thaçin, duke thënë se ka qenë i impresionuar që ai ishte kaq i ri, por i mirë me armë.

  “Isha i impresionuar nga mosha e tij e re, por ishte i mirë me armë. Në anën tjetër kam qenë i mahnitur me urtësinë e tij dhe qëllimet paqësore, teksa ka qenë kryeministër dhe tani si president”, ka thënë Clinton.

  Ai ka shtuar se do të jetë gjithmonë krenar për faktin se ka qenë president i Shteteve të Bashkuara kur kemi pasur nevojë që dikush të ngrihet dhe të thotë të ndalet spastrimi etnik, të ndalet largimi i njerëzve nga shtëpitë e tyre, të ndalet vrasja e civilëve të pafajshëm.


  Loading...
   
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress