Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 14.08.2022 05:11

  ​Deputetët gjermanë apel VV-së dhe LDK-së: Mos bllokoni njëra-tjetrën

  Prishtinë | 19/12/2019 12:06

  Dy deputetët gjermanë Beyer dhe Schmidt gjatë konferencës së sotme thanë se në rast të mos arritjes së marrëveshjes bashkëqeverisëse mes VV-së dhe LDK-së pasojat e para do të jenë zgjedhjet e reja dhe se do të krijohen situata të njëjta.

  Ata theksuan se primare është formimi i qeverisë, pastaj pozitat tjera.

  Deputetët u shprehen se asnjëra parti nuk duhet të bllokojnë njëra-tjetrën, por duhet të gjejnë një zgjidhje të besueshme.

  Ata folën edhe për liberalizimin e vizave, ku u shprehën optimist se vitin e ardhshëm kosovarët mund të udhëtojnë pa viza në vendet evropiane./KosovaPress/

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress