Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 04.07.2022 11:52

  ​Familja njofton për ceremoninë e varrimit të Nexhmije Pagarushës

  Prishtinë | 07/02/2020 19:39

  Bilbili i muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha ka vdekur sot në moshën 86-vjecare.

  Familja e saj ka njoftuar se e pamja për Nexhmijen do të mbahet në Teatrin Kombëtar, ndërsa varrimi i saj do të bëhet në fshatin Pagarushë të Malishevës, në një ceremoni familjare.

  Sipas protokollit të familjes, e pamja hapet në hollin e Teatrit Kombëtar në Prishtinë nga ora 08:00 deri në 17:00 nga data 08.02.2020. Nderimet e fundit këngëtares i bëhen më 09.02.2020.
  Njoftimi i plotë i familjes Pagarusha: 
  Njoftim !
  Njoftohen i gjithe populli Shqiptar qe me datë 08.02.2020 sipas protokolit familjar hapet e pamja në hollin e Teatrit Kombëtar në Prishtinë prej ores 08:00 deri 17:00. 
  Me datë 09.02.2020 do të mbahen homazhe në hollin e Teatrit Kombëtar me ç’rast qytetarët do të mund ti japin nderimet e fundit.
  Ne oren 11:00 fillon mbledhja komemorative në po të njejtin objekt-teatrin kombetar
  4.
  Ne ora 14:30 do të bëhet varrimi në fshatin Pagarushe,Malisheve me rrethin e ngusht familjar sipas amanetit të saj të fundit
  E pamja me këtë rast vazhdon edhe per dy ditë dhe atë me datë 10-11.02.2020 poashtu ne hollin e Teatrit Kombetar ne Prishtine me fillim ne ora 08:00 – 17:00.
  Kërkojmë mirekuptimin e te gjithë atyre që ndajnë dhembjen me ne , gjithe miqte dhe dashamiret e znj.Nexhmije per t’iu permbajtur protokolit familjar.
  ME RESPEKT,
  FAMILJA PAGARUSHA-Mulliqi.

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress