Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 08:27

​Forcat libaneze godasin dronin italian

Prishtinë | 20/11/2019 23:52

Një dron italian u godit në Libi nga forcat e udhëheqësit të Libisë Lindore, gjeneralit Khalifa Haftar, publikoi faqja e internetit “Libya Akhbar”.

Droni ishte në një mision në mbështetje të operacionit “Deti i Sigurt” dhe ndodhej në një plan fluturimi që u ishte komunikuar autoriteteve libiane, deklaroi një zëdhënës i Ministrisë se Mbrojtjes.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress