Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 03.08.2020 02:01

​Gent Cakaj takon Vasfije Krasniqin

Prishtinë | 12/11/2019 22:29

Ministri i Jashtëm shqiptar në detyrë, Gent Cakaj ka pritur sot të mbijetuarën e luftës në Kosovë, Vasfije Krasniqi-Goodman.

“Pajtohem plotësisht me pikëpamjen e tyre Serbia ka dështuar në adresimin e krimeve të luftës, spastrimit etnik dhe gjenocidit në mënyrë të qëllimshme dhe për arsye politike”, ka theksuar Cakaj.

Postimi Cakajt në Facebook:

Sot pata nderin e veçantë të pres në takim nga Kosova znj. Vasfije Krasniqi-Goodman dhe drejtorin e organizatës joqeveritare “Drejtësi për të Gjithë”, z. Nafi Krasniqi 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress