Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 29.05.2020 08:37

​​Gjenerali Clark shpërndan statusin e Limajt në Twitter

Prishtinë | 12/06/2019 22:51

Ish-komandanti NATO-s, gjeneral Wesli Clark sot ka festuar me qytetarët e Kosovës 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Gjenerali Clark në asnjë moment nuk ka hezituar ta shfaqë afërsinë me qytetarët e Kosovës, por ai ndjehet shumë i afërt edhe me udhëheqësit e skenës politike në Kosovë.

Ai sot ka shpërndare mesazhin e zëvendëskryeministrit, Fatmir Limaj, në Twitter për 20 vjetorin e çlirimit.

Limaj në këtë mesazh kishte uruar qytetarët për ditën e Lirisë si dhe kishte falënderuar miqtë tanë për rreshtimin e tyre të drejtë në përkrahje të Kosovës.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress