Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 27.02.2020 07:18

​Grenell sonte në Kosovë

Prishtinë | 22/01/2020 17:19

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të zhvillojë sonte darkë pune me emisarin special të presidentit Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.

Vizita e tij në Kosovë vjen pas arritjes së një marrëveshje për hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd.

Kjo marrëveshje për krijimin e linjës ajrore Prishtinë-Beograd, është cilësuar si një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes dy shteteve dhe është përshëndetur nga liderët në Kosovë, Serbi, si dhe nga ndërkombëtarët.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress