Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 01:21

​Haradinaj: Gjermania e bashkuar u bë shembull i lirisë e demokracisë

Prishtinë | 09/11/2019 11:46

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj në 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, ka thënë se Gjermania e bashkuar u bë shembull i lirisë e demokracisë dhe misioni i saj për paqe, siguri e stabilitet në botë, ishte dhe vazhdon të jetë thelbësor.

“Sot, 30 vjet më parë, në një moment historik, populli gjerman rrëzoi Murin e Berlinit që ndau Gjermaninë në dysh, dhe kontribuoi në fillimin e një ndryshimi të vlerave. Gjermania e bashkuar u bë shembull i lirisë e demokracisë dhe misioni i saj për paqe, siguri e stabilitet në botë, ishte dhe vazhdon të jetë thelbësor”, ka shkruar ai në Facebook./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress