Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 10:04

​Haradinaj i dhuron Clarkut librin e historisë së Kosovës

Prishtinë | 12/06/2019 18:22

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark.

Haradinaj i ka dhuruar Clarkut një pullë postare me figurën e tij dhe një libër për historinë e Kosovës.

Clark po qëndron në Kosovë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Clark udhëhiqte trupat e NATO-s gjatë bombardimit të caqeve serbe 20 vite më parë, raporton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress