Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 09.04.2020 08:01

​​Haradinaj i ndan medaljen “Skënderbeu” ish-ambasadorit Walker

Prishtinë | 17/01/2020 21:18

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj e ka pritur sonte ish-ambasadorin e OSBE-së në Kosovë, William Walker, të cilit i ka ndarë medaljen “Skënderbeu”.

Haradinaj thotë se gjatë takimit kanë zhvilluar një bisedë emocionale, duke kujtuar kohët e vështira të Kosovës, në të cilat kohë Walker i qëndroi përkrah Kosovës.

“Kosova është me fat që në rrugëtimin e saj historik, ka pasur përkrah miq dhe aleatë, siç është Walker dhe populli amerikan”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Zhvillova një bisedë emocionale me ambasadorin William Walker, duke kujtuar kohët e vështira të Kosovës, në të cilat kohë, ai na qëndroi përkrah duke treguar dhe mbrojtur të drejtën dhe të vërtetën tonë.

Shpreha falënderim për angazhimin e tij të palodhshëm për të bashkuar diasporën tonë, në të mirë të vendit dhe për të ngritur çështjen kombëtare.

E nderova me medaljen Skenderbeu, në ditën e kalimit në amshim të kryeheroit Gjergj Kastrioti.

Kosova është me fat që në rrugëtimin e saj historik, ka pasur përkrah miq dhe aleatë, siç është Walker dhe populli amerikan.

Gjithmonë falënderues dhe mirënjohës!

RH

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress