Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 01:45

​Haradinaj: Institucionet e vendit do t’i qëndrojnë në krah familjes Abazi

Prishtinë | 30/11/2019 12:21

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka vizituar familjen Abazi nga Livoçi i Gjilanit, për të ndarë me ta dhimbjen për humbjen tragjike të dy vëllezërve, Shemsedin dhe Isa Abazi, nga tërmeti që goditi Shqipërinë.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se institucionet e vendit do t’i qëndrojnë në krah familjes Abazi, në përballimin e kësaj humbjeje kaq të madhe.

“U qoftë i lehtë dheu i Kosovës, Shemsedin dhe Isa Abazi”, ka shkruar ai./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress