Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 04.04.2020 05:12

​Haradinaj: Minishengeni, zgjerim i influencës ruse në Ballkan

Prishtinë | 19/11/2019 14:47

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, pasi duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit.

Haradinaj pas takimit me ministrinë italian të Mbrojtjes, në një konferencë për media u shpreh sërish optimist për liberalizim të vizave.

Ndërsa, për miniminishengenin Ballkanik, kreu i ekzekutivit në detyrë tha se është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe Kinës në Ballkan.


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress