Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 03:33

​Haradinaj në Kamenicë, takon fermerët dhe hap fushatën e korrje-shirjeve

Kamenicë | 12/07/2019 07:43

Kryeministri Ramush Haradinaj sot do të vizitojë Komunën e Kamenicës.

Fillimisht, shefi i ekzekutivit kosovar do të vizitojë fermën e lopëve të fermerit Blerim Aliu në fshatin Zajqec, i cili është përfitues i programeve mbështetëse nga Qeveria e Kosovës.

Po në këtë fshat, Haradinaj do të vizitojë fabrikën e ujit “Zajqeci”.

Më pas, kryeministri do të ketë një takim me fermerë në plantacionin e arrës në fshatin Kopërnicë, gjithashtu përfitues të programeve mbështetëse nga Qeveria e Kosovës. 

Me këtë rast, në këtë fshat, Haradinaj do të bëjë edhe hapjen e fushatës së korrje-shirjeve. 

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress