Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 18.05.2022 05:59

  ​Haradinaj: Nuk kam qenë i informuar për arrestimin dhe deportimin e shtetasve turq

  Prishtinë | 29/03/2018 16:58

  Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj prapë ka reaguar në lidhje me arrestimin dhe deportimin e tyre në Turqi të gjashtë shtetasve të këtij shteti.

  Haradinaj ka thënë se ka disa elemente që e bëjnë të paqartë këtë operacion deri te urgjenca e depërtimit.

  Ai madje ka thënë se nuk ka qenë i informuar nga asnjë institucion vendor për ndalimin dhe depërtimin e tyre.

  Deklarata e Haradinajt:

  Sot përmes një operacioni të ndërmarrë nga AKI në bashkëpunim me Policinë e Kosovës janë ndaluar dhe deportuar 6 qytetarë turq. Ka disa elemente që e bëjnë të paqartë këtë operacion deri te urgjenca e deportimit.

  Si Kryeministër i Kosovës, duke mos qenë i informuar nga asnjë institucion vendor për ndalimin dhe deportimin e tyre, do të veproj në përputhje me përgjegjësitë kushtetuese dhe ligjore lidhur me këtë veprim dhe paqartësitë rreth këtij veprimi.

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress