Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.03.2021 06:39

  ​​Haradinaj takon bashkatdhetarët në Nju Jork

  Prishtinë | 07/02/2020 08:37

  Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, ka vizituar Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës në Nju Jork.

  Aty ai ka takuar edhe bashkatdhetarët të jetojnë dhe veprojnë në Nju Jork.

  Haradinaj ka shprehur mirënjohjen për shqiptarët e Amerikës për kontributin e tyre për vendin.

  “I nderuar të jem pjesë e pritjes për bashkatdhetarët tanë në Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës në Nju Jork. Mes grave dhe burrave që dhanë shumë për faktorizimin e shqiptarëve dhe konsolidimin e shtetit të Kosovës. Për atë që kontribuuan këta patriotë me dekada, sot Kosova ka dyert e hapura në vendet më të rëndësishme të vendim marrjes”, shkroi Haradinaj.

  Loading...
   
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress