Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 08.08.2020 05:42

​Haradinaj takon Rugovën, flasin për korrigjimin e demarkacionit me Malin e Zi

Prishtinë | 12/07/2019 10:08

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka takuar ish-rektorin e UP-së Mujë Rugova, me të cilin ka diskutuar për ecurinë dhe finalizimin e procesit të rishikimit të demarkacionit me Malin e Zi.

“Rishikimi i demarkacionit në drejtim të Kullës dhe Çakorrit, është proces që ka marrë tashmë dakordimin e dy Qeverive, të Kosovës dhe Malit të Zi”, shkruan Haradinaj në Facebook.

 Shkrimi i plotë

Rishikimi i demarkacionit në drejtim të Kullës dhe Çakorrit, është proces që ka marrë tashmë dakordimin e dy Qeverive, të Kosovës dhe Malit të Zi. Krahas punës së komisioneve ndërshtetërore dhe parapërgatitjeve, sot prita në takim ish Rektorin e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Mujë Rugova, me të cilin biseduam për ecurinë e këtij procesi dhe hapat e mëtutjeshëm që duhet ndërmarrë, për finalizimin e tij, respektivisht korrigjimin e sektorëve në drejtim të Kullës dhe Çakorrit.

Kontributi i profesorit të nderuar, Rugova është i mirëseardhur dhe në frymën e kësaj bashkëpunimi i ndërsjellë është i domosdoshëm.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress