Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 29.03.2020 05:44

​“Isa Boletini, mbrojtësi i pavarësisë”

Prishtinë | 23/01/2020 10:01

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në 104 e vdekjes së Isa Boletinit, ka thënë se emri i tij është skalitur përgjithmonë në kujtesën e shqiptarëve.

“Mbrojtësi i pavarësisë, komandant çetash, Isa nuk është vetëm prijës popullor, por edhe frymëzues për të dashur e vlerësuar lirinë dhe Atdheun. Sot në 104 vjetorin e rënies së tij, jeta e vepra e tij, janë më madhështore se asnjëherë”, ka shkruar ai./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress