Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 25.09.2020 11:33

​Japonia përgatitet për përballjen me tajfunin e fuqishëm

Prishtinë | 09/10/2019 19:49

Tajfuni Hagibis, një nga katër më të fuqishmit e dekadave të fundit në këtë rajon, përfshirë Faxai-in, muajin e kaluar, që shkaktoi dëme të konsiderueshme në periferi të Tokios, pritet të prekë një pjesë të mirë të Japonisë këtë fundjavë, duke kërcënuar mbarëvajtjen e Kupës së Botës në regbi dhe garat e Çmimit të Madh të Formula 1.

I klasifikuar si tajfun i dhunshëm, në krye të shkallës së intensitetit ciklonik në Japoni, Hagibis po drejtohet për në juglindje të vendit dhe mund të përplaset në rajonin e Tokios, të shtunën, paralajmëruan sot meteorologët japonezë./ATSH/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress