Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 16.07.2020 03:47

​Juncker: I bëj thirrje Turqisë të përmbahet

Prishtinë | 09/10/2019 22:28

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker kërkoi sot ndërprerjen e ofensivës së nisur nga Turqia në veri të Sirisë dhe paralajmëroi se nuk do të ketë financime evropiane për një zonë sigurie.

“Turqia ka probleme sigurie në kufirin e saj me Sirinë, që ne duhet t’i kuptojmë, megjithatë, i bëj thirrje Turqisë, sikurse çdo aktori tjetër, që të përmbahet. Një sulm do të përkeqësonte vuajtjet e civilëve”, tha Juncker.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress