Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 05.07.2022 12:13

  ​Kryeministri Kurti urohet nga ambasadori i Çekisë, Pavel Bilek

  Prishtinë | 07/02/2020 21:32

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim, ambasadorin e Çekisë, Pavel Bilek.

  Siç njofton Zyra e kryeministrit, ambasadori Bilek i uroi suksese kryeministrit Kurti me qeverisje të re e të mirë.   

  “Gjatë takimit u diskutuan shumë tema, por më e rëndësishmja është zgjerimi i Ballkanit Perëndimor. Gjatë takimit u diskutuan shumë forma e mundësi të arritjes së këtij qëllimi, por më e rëndësishme ishte ajo që të bëhen përpjekje që të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor të ndjekin shembullin e 8 shteteve (Çekia, Estonia, Hungaria, Letonia, Lituania, Polonia, Sllovakia, dhe Sllovenia) ku të gjitha, së bashku, me 1 maj të 2004 u bënë anëtare të Bashkimit Evropian. Ku për këtë shtetet e Vishigradit mund ta japin ndihmën e tyre më të madhe e më serioze”, thuhet në njoftim./KosovaPress/    

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress