Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 04.07.2022 11:02

  ​Marrëveshje për ndërtimin e fabrikës së peshkut në Vushtrri

  Prishtinë | 07/02/2020 17:57

  ​Komuna e Vushtrrisë ka nënshkruar marrëveshje për fabrikën e përpunimit të peshkut, investim ku pritet të punësohen më mbi 200 punëtore gra.

  Prezent në këtë ceremoni ishte edhe kryetari i qytetit Trilj, Ivan Sipiq.

  Sipas komunikatës së komunës së Vushtrrisë, në qytetin e Trilj në Kroaci, kryetari Tahiri i shoqëruar edhe nga nënkryetari Besim Muzaqi, sot ka nënshkruar marrëveshjen që i hap rrugë një investimi tepër të rëndësishëm në Vushtrri.

  Fjala është për fabrikën për përpunimin e peshkut, investim prej rreth 7 milionë euro e ku parashikohet që të punësohen fillimisht mbi 200 punëtorë, kryesisht gra.

  Marrëveshjen e kemi nënshkruar me pronarin e Conex Trade d.o.o z. Mladen Milakoviq dhe përfaqësuesin e Emona Group nga Vushtrria.

  “Punësimi i të rinjëve dhe grave është prioritet i qeverisjes lokale, uroj që ky investim të realizohet sa më shpejtë ndërsa Komuna do të ofrojë gjithë përkrahjen e nevojshme që kjo të ndodh”, deklaroi i pari i  komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri./KosovaPress/

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress