Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 13.07.2020 09:01

​Meta takon të martën krerët e partive jashtë parlamentare

Prishtinë | 17/11/2019 20:29

Opozita i është përgjigjur ftesës së presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për të diskutuar në lidhje me ngërçin e krijuar për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, Reformës në Drejtësi dhe situatës aktuale politike.

Top Channel mëson se të martën presidenti Meta do të presë në orën 09:00 krerët e partive jashtë parlamentare.

Një shkresë është dërguar nga presidenti i Republikës, Ilir Meta, më herët për të gjithë kryetarët e partive që braktisën Kuvendin, për të diskutuar lidhur me situatën dramatike ku ndodhet vendi./tch

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress