Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 25.02.2020 10:55

​Moti sot në Shqipëri

Tiranë | 12/07/2019 07:53

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë nga Veriperëndimi të cilat do të japin impakt në Shqipëri.

Moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës, ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qendrore.

Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të  vijojnë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   13/28°C

Zonat e  ulëta  16/32°C

Zonat  bregdetare 20/31°C

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress