Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 12:24

​Muja tregon se nga sa deputetë do të kenë partitë në Parlament

Prishtinë | 05/11/2019 23:20

Pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave, analisti Armend Muja ka vlerësuar se koalicioni Nisma-AKR-PD, nuk e kalon pragun.

Ai po ashtu ka paraqitur një diagram të numrit të votave për partitë dhe numrin e ulëseve që do të kenë në Parlament.

“Zgjedhjet 2019: Pas numerimit te votave te fundit te diaspores, VV me 32 deputet, LDK me 29 deputet, PDK 25 deputet, AAK-PSD me 14 deputet”, shkruan Muja.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress