Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 17.08.2022 12:37

  ​Mustafa ankohet në Listën Serbe, nuk iu përgjigjen për statutin e Asociacionit

  Prishtinë | 24/02/2017 15:04

  Kryeministri Isa Mustafa tha se ka tentuar tri herë t’i thërras përfaqësuesit e Listës Serbe dhe ekipin menaxhuese për të filluar procesin e hartimit të statutit të ASK-s për ta kryer këtë obligim.

  Mustafa tha statuti do të hartohet në Kosovë dhe presin që serbët të kyçen në këtë proces.

  Ai shtoi se nëse kjo vazhdon të prolongohet në këtë çështje, atëherë tregon se nuk janë të interesuar për të dhe se Serbia më shumë po dëshiron që kjo çështje të mbahet peng./KosovaPress/

  Loading...
   
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress