Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 25.09.2021 07:36

  ​Mustafa reagon ndaj deklarimeve të Thaçit

  Prishtinë | 03/09/2017 14:21

  Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar pas kërkesës se presidentit Thaçi drejtuar qeverisë për ndarjen e 100 mijë eurove për zhvillimet në Houston.

  Postimi i plotë i kryeministrit Mustafa:

  Si Kryeministër e kam konsideruar të dhembshme dhe serioze fatin e viktimave dhe mbi një milion njerëzve të zhvendosur nga përmbytjet në Houston. Prandaj edhe ndihmën që mund ta japë Kosova. Për këto çështje presidentët nuk komunikojnë me qeverinë me facebook të dielën, por me akte zyrtare dhe duke respektuar legjimitetin e saj.

  Loading...
   
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress