Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 26.09.2020 10:45

​Nesër priten reshje shiu dhe bore

Prishtinë | 10/12/2019 19:25

Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore.

Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-5 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress