Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 02:37

​Pamje nga largimi i Katica Janevës nga burgu i Shutkës

Prishtinë | 19/11/2019 20:16

Ish-prokurorja Speciale e Maqedonisë së Veriut, Katica Janeva tashmë është larguar nga burgu i Shutkës, ndërsa ndaj saj është caktuar masa e arrestit shtëpiak.

Gjykata e Apelit konfirmoi se garancia prej tri faqesh është pranuar dhe pas pothuajse tre muajve Janeva e braktisi qelinë e paraburgimit.

Katica Janeva është e akuzuar për rastin “Reket”, për shkak se së bashku me Boki 13 dhe Zoran Kiçeecin kanë zhvatur mbi 1.5 milion euro nga biznesmeni Orce Kamçev./Alsat/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress