Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 04.06.2020 10:08

​Parashikimi i motit në Shqipëri

| 19/10/2019 09:08

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash që do të shtohen në pjesën e dytë të ditës ku në zonat juglindore mund të sjellë shira lokalë.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 06ºC deri në 14ºC, në zonat e ulëta nga 13ºC në 24 ºC dhe në zonat bregdetare nga 17C në 26ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimideri në 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 07ºC deri në 21ºC dhe në zonat e ulëta nga 12ºC në 26ºC.

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress