Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 26.02.2020 03:05

​Parashikimi i motit në Shqipëri

| 20/09/2019 09:10

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri ka njoftuar se moti për ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët, me vranësira mesatare dhe të dendura, ndërsa reshjet e shiut me intensitet të ulët dhe do të jenë prezente në orët e para të ditës në pjesën Jugore dhe pjesërisht atë Qendrore. Më pas do të kemi intervale kthjellimi.

Era do të ketë drejtimin nga Verilindje-Veriperëndimi, me shpejtësi deri në 12 m/sek, përgjatë vijës bregdetare deri në 25 m/sek. Valëzimi në det do të jetë i forcës 3-4 ballë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress