Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 01:35

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Prishtinë | 17/09/2019 23:32

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme temperaturat minimale do të jenë 7 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat ditën e enjte do të intensifikohen në gjithë territorin e vendit duke krijuar kushte për reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress