Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 02:40

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Prishtinë | 12/11/2019 23:38

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vendin tonë, temperaturat maksimale do të arrijnë ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Të mërkurën parashihet të bie shi në pjesën e parë të ditës, ndërsa dita e enjte do të karakterizohet me mot me vranësira kalimtare dhe me diell. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius. Era do të vazhdoj të fryjë edhe gjatë ditës  së mërkurë, kryesisht nëpër territore të kufizuara duke arritur shpejtësinë deri 14m/s”, njofton IHMK./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress