Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 12:52

​​Petrol Company gëzon fëmijë në kliniken e Pediatrisë, dërgon dhurata për 1 Qershor

Prishtinë | 01/06/2019 12:31

Si duket ky muaj paska qen muaji ku Petrol Company paska menduar për të gjithë ata që kanë nevojë të ndihmohen dhe të vlerësohen, sepse Petrol Company po vazhdon me aktivitetet e sajë humnitare.

Të gjithë e dimë që këtë javë  Petrol Company ka dhuraur çelësat e shtëpisë 5 dhomëshe familjes 10 anëtarëshe Bajrami si dhe kontratën e punës kryefamiljarit Besim Bajramit, kurse sot me 1 Qershor Petrol Company mendojë edhe për fëmijët, mirëpo këtë rast për fëmijët të cilët kanë më së shumti nevojë, fëmijët të cilët janë të hospitalizuar në kliniken e pediatrisë me konkretisht në repartin e leokemisë, me qëllim për të shënuar ditën e tyre  1 Qershorin së bashku me ta.  Petrol Company zgjodhi një mënyrë shumë të mirë që tu dhurojë të gjithë fëmijëve dhurata të ndryshme për mosha të ndryshme në këtë repart, duke dërguar aktoren e dashur për fëmijë Adriana Matoshi (Sasa) si dhe maskota figurat më të dashurat për ta, ku po besojmë që të gjithë fëmijët kanë kaluar qaste të lumutra. Petrol Company u kujdes edhe për mëngjesin e të gjithë fëmijëve duke iu dërguar ushqimin nga brendi i tij i restauranteve Be Happy.

Përgëzojmë Petrol Company për të gjitha këto vepra humane.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress