Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.06.2020 03:02

​Presidenti në banketin perandorak, uron mbarësi në periudhën Reiwa

Prishtinë | 23/10/2019 10:05

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmë ka marrë pjesë në banketin e shtruar për nder të proklamimit të marrjes së fronit perandorak nga Perandori Naruhito, në Pallatin Perandorak në Tokio të Japonisë.

Në këtë banket kanë marrë pjesë krerë shtetesh e qeverish nga 180 vende të botës, zyrtarët më të lartë të Japonisë dhe përfaqësuesit e organizatave më të mëdha ndërkombëtare.

Presidenti Thaçi i ka uruar Perandorit Naruhito dhe gjithë popullit japonez paqe, mbarësi dhe prosperitet në periudhën Reiwa.


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress