Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 27.02.2021 01:49

  ​Presidenti Thaçi dekoroi dëshmorin Faruk Elezaj me urdhrin “Hero i Kosovës”

  Prishtinë | 21/05/2019 17:14

  Për trimëri dhe sakrificë për lirinë e Kosovës, duke u bazuar në kompetencat e tij kushtetuese, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka dekoruar me urdhrin “Hero i Kosovës”, dëshmorin Faruk Kamer Elezaj.

  Faruk K. Elezaj ishte pjesëtar i njësitit 192 të UÇK-së dhe kishte rënë dëshmor 21 vjet më parë, në moshën 21 vjeçare, në përballje me armikun në betejën e Grabanicës së Klinës.

  Këtë dekoratë, përballë bustit të heroit Faruk K. Elezaj, familjes së heroit ia ka dorëzuar ish-zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota.  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress