Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 27.05.2020 04:10

​Presidenti ukrainas refuzon dorëheqjen e kryeministrit

Prishtinë | 17/01/2020 19:58

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky refuzoi sot dorëheqjen e paraqitur nga kryeministri, duke u shprehur se dëshironte t’i jepte një mundësi të dytë për këtë post.

“Kam vendosur t’u jap një mundësi ju dhe qeverisë tuaj”, deklaroi Zelensky, gjatë një takimi me kreun e qeverisë Oleksii Gontcharuk, njoftoi presidenca ukrainase.

Gontcharouk paraqiti dorëheqjen e tij pas publikimit të deklaratave fyese ndaj presidentit, Volodymyr Zelensky, kriza e parë politike për presidentin e ri./ATSH/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress