Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 05.07.2022 12:19

  ​Prezantohet raporti i punës së Stacionit Policor të Obiliqit për vitin 2019

  Prishtinë | 07/02/2020 19:50

  Në Obiliq sot u prezantua “Raporti dhe analiza e punës së Statcionit Policor të Obiliqit për vitin 2019 ”.

  Në këtë takim, i pranishëm ishte edhe kryetari i Komunës Xhafer Gashi, nënkoloneli Arbnesh Ajvazi, përfaqësues LMT-italian të KFOR-it.

  Në fjalën e tij drejtuar policisë që operojnë në Komunën e Obiliqit, kryetari Xhafer Gashi u shpreh krenar me punën dhe angazhimin e SP-së të Obiliqit si dhe nivelin e bashkëpunimit mes Komunës dhe Policisë, me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë duke pasur parasysh që komuna jonë është komunë multietinke.

  Gjatë prezantimit të planit të punës përfaqësuesit e SP-së në Obiliq, gjendjen e sigurisë e cilësuan relativisht të sigurt dhe të qetë, kjo falë angazhimit edhe më të madh të policisë në ruajtjen e rendit dhe krijimin e sigurisë.

  Komandanti i SP-së në Obiliq, Sejdi Zeqiri i uroi për të arriturat policët që shërbejnë në Stacionin Policor në Obiliq, gjithashtu e falënderoi kryetarin Gashi për bashkëpunim e vazhdueshëm, po ashtu falënderoi për bashkëpunimin nënkolonelin Arbnesh Ajvazi, nga Drejtoria Rajonale e Prishtinës.

  Në fund të takimit, në shenjë mirënjohje për bashkëpunimin Stacioni Policor në Obiliq, ndau mirënjohje për kryetarin e Komunës Xhafer Gashi.

  Mirënjohje janë ndarë edhe për pjesëtarët e dalluar të policisë në SP Obiliq, njofton Komuna e Obiliqit.

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress