Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 10.07.2020 08:42

​Publikohet raporti i monitorimit të prokurimit publik të komunave

Prishtinë | 19/11/2019 07:20

Iniciativa për Progres (INPO) dhe Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), në kuadër të Projektit “Kërko drejtësi: Fuqizimi i qasjes në drejtësi në Kosovë”, me përkrahje të Departamentit të Shtetit Amerikan sot organizon tryezën me temë “Prokurimi sinonim i korrupsionit”.

INPO dhe IKD gjatë kësaj tryeze do të prezantojnë raportin “Prokurimi i ‘përligjur’ në komunat e Kosovës: Raport i monitorimit të prokurimit publik në komunat e Republikës së Kosovës”.

Ky raport vjen si rezultat i monitorimit dhe hulumtimit të aktiviteteve të prokurimit në të gjitha komunat e Kosovës.

Ky raport përmban gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet konkrete rreth prokurimit të komunave.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress