Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 06:09

​Rama: 80% e drejtorëve do të ikin

Tiranë | 20/09/2019 13:08

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjendet në Velipojë ku po zhvillon një takim me Këshillin Koordinues për veriun.

Burime nga mbledhja e Ramës bëjnë me dijeni që kryeministri deklaroi se 80% e drejtorëve do të ikin.

“Për gjitha bashkitë e qarkut Shkodër do të ketë vlerësim performance të institucioneve me varësi nga qendra. Njëkohësisht analizë e buxhetit të bashkive, borxhet dhe projektet aktuale që të evidentohet se ku jemi aktualisht”, është shprehur Rama.

Të pranishëm janë deputetë të qarkut të Shkodrës dhe Lezhës si dhe ministri Sandër Lleshaj./tch/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress