Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 02.12.2021 05:36

  ​Ramë Vataj - rektor i Universitetit të Prizrenit

  Prishtinë | 23/10/2014 14:08

  ​Ish deputeti i PDK-së, Ramë Vataj sot është zgjedhur rektor i Universitetit `Ukshin Hoti` në Prizren.

  `Sot, më 23.10.2014, me 2/3 e votave të anëtarëve të Këshillit Drejtues, Prof. Dr. Ramë Vataj është zgjedhur rektor i Universitetit `Ukshin Hoti` në Prizren. Në garën për rektor të Universitetit ishin 8 kandidatë, ndërsa në listë të ngushtë ishin tre kandidatë: Prof. Dr. Ramë Vataj, Prof. Asoc. Dr. Fahredin Shabani dhe Prof. Asoc. Dr. Lirak Kajragdiu. Kryetari i Këshillit Drejtues të UPZ-së, Avdullah Aliu dhe anëtarët e tjerë të KD-së i uruan detyrën rektorit të ri dhe i dëshiruan suksese në punë”, thuhet në njoftimin e lëshuar për media.

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress