Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 07.07.2020 04:54

​SHBA publikon pamje satelitore, Irani është përgjegjës për sulmet ndaj sauditëve?

Uashington | 16/09/2019 12:07

Shtetet e Bashkuara kanë lansuar pamje satelitore, si dhe pretendime të inteligjencës që Irani është fajtor për sulmet ndaj objekteve të naftës saudite, raporton BBC.

Irani hodhi poshtë çdo përfshirje në sulmet e së shtunës, përgjegjësinë për të cilat e kanë marrë rebelët Huti të Jemenit, të cilët i përkrah Irani.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress