Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 24.09.2020 08:03

​Shkumbin Demaliaj: Qeveria Kurti dëshiron t’i bllokojë mbi 600 mijë qytetarë të Dukagjinit

Prishtinë | 07/02/2020 20:58

Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Shkumbin Demaliaj ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti dhe partnerin e tij qeverisës nga LDK, Isa Mustafa, se po duan që Rrafshin e Dukagjinit ta konsiderojnë si geto.

Postimi i Demaliaj në Facebook:  

Qeveria e re e Albinit, së bashku me LDK- në e Isa Mustafës, duan që Regjionin e Rrafshit të Dukagjinit ta konsiderojnë si GETO duke promovuar moszhvllim të asaj zone..!! Jo AUTOSTRDË , jo zhvillim, jo pjesëmarrje në qeveri ..!! Qeveria Kurti - LDK dëshiron ti bllokoj mbi 600 mijë qytetarë të Dukagjinit..!!

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress