Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 10:14

​​Thaçi në takim me O’Brien: Konfirmuam lidhjen speciale ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së

Prishtinë | 21/01/2020 21:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se sot ka takuar Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Trump, Robert O’Brien.

“Një bisedë të mrekullueshme sot kisha edhe me Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Trump, Robert O’Brien. Ne konfirmuam edhe një herë rolin e pazëvendësueshëm të SHBA-së në arritjen e një marrëveshjeje finale të paqes në mes të Kosovës dhe Serbisë, si dhe lidhjen speciale ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së”, ka shkruar Thaçi në Facebook./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress